cayennes زندان هوادار پرسپولیس پرسپولیس

cayennes: زندان هوادار پرسپولیس پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی واکنش الحوثی به ادعای ایرانی بودن موشک‌های انصارالله

رییس کمیته انقلاب یمن گفت که اگر آمریکایی‌ها دلایل کافی جهت ادعاهای خود در رابطه با موشک‌های ما داشتند نیکی هیلی همانند یک بازیگر هالیوودی نقش بازی نمی‌کرد.

واکنش الحوثی به ادعای ایرانی بودن موشک‌های انصارالله

واکنش الحوثی به ادعای ایرانی بودن موشک های انصارالله

عبارات مهم : ایران

رییس کمیته انقلاب یمن گفت که اگر آمریکایی ها دلایل کافی جهت ادعاهای خود در رابطه با موشک های ما داشتند نیکی هیلی همانند یک بازیگر هالیوودی نقش بازی نمی کرد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی حوثی رییس کمیته انقلاب یمن در گفت وگو با اسپوتنیک عربی، گفت: اگر آمریکا دلایل کافی در رابطه با وارد کردن موشک های ایرانی به یمن داشت نیکی هیلی مجبور نمی شد نقش یک بازیگر هالیوودی را ایفا کند زمانی که لاشه موشک هایی که پاتریوت آمریکا آنها را مورد نشانه قرار داده را به نمایش گذاشت.

واکنش الحوثی به ادعای ایرانی بودن موشک‌های انصارالله

وی افزود: گویا پاتریوت به این توصیه توجه داشته است که تمام موشک را نابود کند و تنها علامت کشور تولیدکننده را از بین نبرد.

الحوثی ادامه داد: بعد از این نمایش مضحک، چین اعلام کرد که دلایل نیرومند جهت متهم کردن کشور عزیزمان ایران به این موشک ها وجود ندارد و نیروهای ائتلاف متجاوز عربی جهت متهم کردن کشور عزیزمان ایران به دست داشتن در تجاوز به عربستان به این کار روی آوردند و واشنگتن نیز جهت اینکه نشان دهد کشور عزیزمان ایران نیز در تجاوز به یمن دست دارد در رسانه ها کوتاهی نکرد.

رییس کمیته انقلاب یمن گفت که اگر آمریکایی‌ها دلایل کافی جهت ادعاهای خود در رابطه با موشک‌های ما داشتند نیکی هیلی همانند یک بازیگر هالیوودی نقش بازی نمی‌کرد.

وی افزود: نشانه از این ادعاها پوشاندن کارها آمریکا و همکاری آنها در تجاوز روزانه و حصر یمن است.

رییس کمیته انقلاب یمن گفت: آنها شایعات مختلفی در رابطه با قاچاق موشک های ایرانی به یمن دارند؛ زمانی که درخواست کردند پروازها را متوقف کنند گفتند که موشک ها از طریق فرودگاه وارد یمن می شوند در حالیکه هواپیماها از فرودگاه هایی پرواز می کردند که خودشان عضو ائتلاف عربی هستند و کاملا در رفت و برگشت بازرسی می شدند، همچنین آمریکا، امارات و عربستان ما را محاصره کردند و راه های زمینی، دریایی و هوایی را بسته اند.

وی ادامه داد: همزمان منشتر شدن این شایعات در رابطه موشک های ایرانی آنها (ائتلاف عربی) تمام بنادر یمنی در سواحل دریای سرخ از جمله بندر بلحاف، مخاء، میری و الحدیده را بمباران کردند علیرغم اینکه طبق دستور شرکت ملل هر کشتی که وارد بندر حدیده می شد آن را بازرسی و تفتیش می کردند.

واکنش الحوثی به ادعای ایرانی بودن موشک‌های انصارالله

وی که یکی از رهبران انصارالله یمن به شمار می رود در ادامه گفت: توصیه قابل توجه این است که ما حتی دارو و مواد اساسی که ارتباطی با موشک ها ندارند را نمی توانیم وارد کنیم، چگونه می توانیم موشک وارد کنیم، آیا ادعاهای رسانه های آمریکا و متاسفانه همراهی شرکت ملل و شورای امنیت که خواهان نابودی ملت هستند عاقلانه هست، آیا می شود موشک ها را قاچاق کرد و یا آنها را به قطعات پازل تبدیل کرد سپس آنها را جمع آوری کرد؟

محمدعلی الحوثی با بیان اینکه یمن به میدان تسویه حساب هیچ طرفی تبدیل نخواهد شد، گفت: یمن نیروی موشکی دارد و وزارت دفاع گردان های موشکی دارد و ریاست آن را محمد العاطفی بر عهده دارد و این امر یک مساله پنهان و یا ناشناخته نیست.

رییس کمیته انقلاب یمن گفت که اگر آمریکایی‌ها دلایل کافی جهت ادعاهای خود در رابطه با موشک‌های ما داشتند نیکی هیلی همانند یک بازیگر هالیوودی نقش بازی نمی‌کرد.

به گزارش ایسنا، آمریکا و کشورهای عضو ائتلاف متجاوز عربی از جمله عربستان، امارات و بحیرین مدعی ایرانی بودن موشک های بالستیک انصارالله یمن هستند این ادعاها در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می کنند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هیچ گونه دخالتی در کشور یمن ندارد و جهت ایجاد راه حل سیاسی و آخر دادن به بحران یمن تلاش های فراوانی کرده است.

ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان نزدیک به سه سال است که زنان و کودکان یمنی را به قتل می رساند، مدارس و بیمارستان های آنان را بمباران می کند و از رسیدن غذا و دارو و کمک های بشردوستانه به آن ها ممانعت می کند و به علت تجاوزهای وحشیانه اش در یمن در لیست سیاه شرکت ملل قرار گرفت.

واکنش الحوثی به ادعای ایرانی بودن موشک‌های انصارالله

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با ابراز تاسف از درگیری های اخیر و دعوت همه نیروهای یمنی به آرامش و خویشتنداری ابراز امیدواری کرد و افزود: تمامی اختلافات داخلی در چارچوب گفت وگو حل و فصل و زمینه هرگونه سوء استفاده دشمن های خارجی ملت یمن مسدود شود.

وی در رابطه با مساله حمایت تسلیحاتی از یمن اعلام کرده است: ما هیچ گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد در غیر این صورت کشور عزیزمان ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد اعلام کند؛ آنچه امروز در دستان مردم یمن است سلاح هایی است که از دولت های قبل در پادگان ها وجود داشته، امروز مشاهده می کنیم یمن جهت آنکه در برابر تجاوز و حملات بی امان از خود محافظت کند به سراغ تکنیک های درونی رفته و این طبیعی است.

همچنین علی اکبر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی و مشاور رهبری در امور بین الملل در پاسخ به سوالی در خصوص بعضی اتهامات در رابطه با مداخله کشور عزیزمان ایران در امور یمن، گفت: در یمن کشورهای مرتجع عربی تحت عنوان ائتلاف عربی ضد یمن مداخله مستقیم کرده اند و کشور عزیزمان ایران جز حمایت سیاسی و کمک های انسانی جهت نجات مردم این کشور کار دیگری انجام نداده است.

ولایتی تاکید کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هیچ موشکی به یمن نداده هست، یمنی ها در وقت علی عبدالله صالح و منصورهادی و حتی قبل تر به وسیله اردوگاه های شرق عمدتاً تسلیح می شدند، ما از این دلواپس نیستیم که مردم دنیا بدانند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران سلاح به عراق، سوریه و یا لبنان داده است به آنها سلاح داده ایم تا در برابر داعش و تروریست ایستادگی کنند، به یمن کمک های انسانی و حمایت های سیاسی می کنیم ولی موشک را کشور عزیزمان ایران به آنها نداده است و یمنی ها نیازی به آن ندارند آیا که با امکاناتی که در اختیار دارند توانسته اند در برابر سعودی ها ایستادگی کنند و با همین امکانات پیروز خواهند شد.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | بیداری اسلامی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs